V. BRIARD CUP 2003

25. 10. 2003

26. 10. 2003

Tak a máme za sebou V. ročník závodů briardů zvaný Briard cup. 25.-26. října 2003 jsme se tentokráte opět sešli na cvičišti v Praze 9 - Klánovicích. Na rozdíl od předchozích ročníků nebylo toto klání uspořádáno jako zkoušky s vyhlášením pořadí, ale "pouze" jako závody. Zájemci o složení zkoušky ovšem o tuto možnost nepřišli. Pro ně jsme připravili zkoušky dle zkušebních řádů IPO a SchH, a to 16. listopadu taktéž na cvičišti v Klánovicích, a tak mohli někteří využít tyto závody jako trénink.
Přestože jsme změnili termín konání akce, počasí opět nestálo na naší straně.
Tento říjnový víkend nás navštívila už opravdová paní zima. Sice nesněžilo, ale na stopách naše chlupáče trápila zmrzlá zem a studený vítr. Proto musím vyzdvihnout skvělou práci Guida, který za svůj výkon na stopě v kategorii IPO III získal 89 bodů, kdy největší ztrátu zaznamenal při neoznačení prvního předmětu. Jinak jeho práce na stopě v tak těžkých podmínkách byla opravdu na výborné úrovni.
A jak už bývá zvykem, že stopy vyhrávají závody, tak i v tomto případě tomu tak bylo a  Guido z Psarskiego Siola se stal absolutním vítězem V. Briard cupu.
Guido z Psarskiego Siola

V kategorii IPO III nastoupili ještě dva briardi, ale pro ty byly dané podmínky nad jejich síly. Stejně tak jako pro dva ze tří závodníků v kategorii IPO I/II. Po této disciplíně jsme doufali, že se briardi předvedou alespoň na poslušnosti. Opak byl pravdou, o čemž svědčí pouhých 78 bodů vítěze poslušnosti Amadea.
Asi nejlépe dopadla obrana, kde až na jednu fenu a jednoho psa všichni splnili limit.
Tuto disciplínu již tradičně vyhrála "Chelsea".

Druhý den, kdy nám občas "vyhrožoval" sníh s deštěm, nastoupilo 7 briardů do kategorie BH a 3 briardi do kategorie SchH A. Kategorie BH byla tentokráte kvalitně zastoupená a psovodi se za výkony svých chlupáčů rozhodně stydět nemuseli. Tuto kategorii vyhrála již starší a zkušená fena Naomi.
Musím ale podotknout, že ještě o den dříve plnila roli matky a starala se o své poslední štěňátko.
Naomi Jesed

Kategorie SchH A byla těžší a zde již zase žádné ohromující výkony psi a jejich psovodi nepředvedli. Pouze "Chelsea" potvrdila, že kousat opravdu umí.
Ovšem tentokráte vyhráli všichni, kteří přežili a nezmrzli. Takže opět musím poděkovat závodníkům za účast, sportovní chování a výdrž. Paní rozhodčí Aleně Karbanové děkuji za trpělivost, spravedlivé a objektivní posuzování. Dík patří také figurantovi, kladeči a střelci v jedné osobě, panu Miloši Faltýsovi.
Děkuji všem pomocníkům, fandům, sponzorům a skvělé "kantýnské".

A těším se spolu s Vámi na již VI. Briard cup!